Makyaj


Gözlerinizde, dudaklarınızda veya tüm yüzünüzde olsun, bazlar, makyajınız için pürüzsüz bir temel oluşturur - ve daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Çoğu cilt türüne uyacak bazı vardır, bu nedenle sizin için mükemmel olanı keşfetmek için rehberimizi takip edin.

Cildiniz için En İyi Makyaj Bazını BulunCildiniz için En İyi Makyaj Bazını (Primer) Bulun
Gözlerinizde, dudaklarınızda veya tüm yüzünüzde olsun, bazlar, makyajınız için pürüzsüz bir temel oluşturur - ve daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Çoğu cilt türüne uyacak bazı vardır, bu nedenle sizin için mükemmel olanı keşfetmek için rehberimizi takip edin.

Yağlı ciltler için
Yağlı cilde sahip olmanın en büyük hayal kırıklıklarından biri, gün içinde makyajın yüzünüze dökülme eğiliminde olmasıdır. Matlaştırıcı, yağsız bir baz anında yüzünüzü pürüzsüzleştirecek ve gün boyunca yüzünüzdeki yağ seviyelerini kontrol etmek için çalışacaktır.

Karma ciltler için
Yağlı bir T bölgeniz ve kuru yanaklarınız varsa, iki farklı bazı birleştirin. Aşırı yağın kontrol altında tutulması için T bölgesine matlaştırıcı, yağsız bir formül uygulayın. Yanaklarınızı nemlendirmek içinse hafif, nemlendirici bir baz kullanın.

Genişlemiş gözenekler için
Cildin dokusunu pürüzsüzleştirmeye ve inceltmeye yarayan silikon esaslı bir baz seçin. Silikon büyük gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur ve süreçteki gözenekleri tıkamadan kusurların bulanıklaştırılmasına yardımcı olur.

Lekeye yatkın ciltler için
Gözenekleri tıkamayacak ancak aynı zamanda hidrasyon sağlayacak hafif bir baza ihtiyacınız var. Pürüzsüz bir makyaj bazı sunarken cildi tedavi eden çok işlevli bir ürün tercih edin - salisilik asit gibi lekeyle mücadele eden içerikler bulunduran bazlar bu cilt türü için mükemmel bir çözümdür.

Kuru ciltler için
Tüm gün boyunca hidrasyon sağlarken aynı zamanda aydınlık bir taban oluşturacak kremli, nemlendirici veya jel bazlı primerleri tercih edin. Hiyalüronik asit ve gliserin gibi nemlendirici içerikli ürünleri arayın ve cildi daha da kurutacak matlaştırıcı bazları kullanmaktan kaçının.

Düzensiz cilt tonusu için
Kendi sorununuzu hedefleyen renk düzeltici bir ürün tercih edin. Örneğin kızarıklık şikayetiniz varsa, yeşil renkli baz bunu en aza indirgemeye yardımcı olacaktır. Soluk bir alt tonunuz varsa, lavanta tercih edin. Şeftali renkli bazlar cildi aydınlatır ve pigmentasyonunu gizler.

Hassas ciltler için
Hassas ciltlere uygun baz bulmanın anahtarı, bu bazın koku, yağ ve silikon katkılı olmadığından ancak iltihabı yatıştırmak için papatya veya aloe vera gibi maddeler içerdiğinden emin olmaktır.

Yaşlanan cilt için

İnce çizgiler ve kaz ayakları öncelikli sıkıntınız ise, kırışıklık karşıtı bir formül tercih edin. Aktif maddeler, kırışıklıkları hedeflerken cildi sıkılaştırıp yumuşatarak cildin doğal elastikiyetini geliştirmeye yardımcı olur.

Mat, yorgun cilt için

Parlaklık veren veya aydınlatıcı bazlar, highlighter gibi işlev görürler ancak daha ince bir yapıdadır, bu nedenle, tüm cilt üzerinde kullanıma uygundurlar. Genel olarak inci pigmentleri içeren bu bazlar cildinize sağlıklı ve pırıl pırıl bir ışıltı verir: bitkin hissettiğiniz günler için mükemmel bir seçimdir.