Cilt Bakımı


Gözleriniz ışıl ışıl, cildiniz capcanlı, dudaklarınız muhteşem. Fakat bir şeyler eksik gibi... Tabi ya, dişleriniz! Makyaj yaparken o hoş gülümsemenizi ortaya çıkaracak birkaç tüyoya hazır mısınız?

Daha Beyaz Dişler için Makyaj TüyolarıRujunuzun rengini dikkatli seçin
Dişlerinizin beyazlığını vurgulamadaki en önemli araç, dudaklarınız. Dişlerinize en yakın bölge olduğunu düşündüğümüzde bu hiç de şaşırtıcı değil. Gözleri üzerine çekeceği için, dudaklarınız bu işi layıkıyla yerine getirmeli. Dişlerinizin beyazlığını öne çıkaran tonlardan şaşmayın. Özellikle soğuk mavi alt tonlara sahip kırmızı, pembe ve bordo rujlar mükemmel bir seçim olacaktır.

Bronzer sizin dostunuzdur
Sadece allık kullanmanın yanaklarınızın güzelliğini ortaya çıkarmada yeterli olduğunu düşünüyorsanız, bir daha düşünün. Allık ya da bronzer, cildinizin genel olarak rengini değiştirip gülüşünüze ışıltı katabilir. Sağlıklı ve bronz bir görünüme sahip olmak için havuz kenarında güneşlenmenize gerek yok. Sarı tonları ortaya çıkarabileceği için tercihen altın pırıltılar içermeyen bir bronzer uygulayın.

Saçlarınızı ihmal etmeyin
Koyu renk saçlarda dişler daha beyaz görüneceğinden, saç rengi bile büyük bir fark yaratır. Saçınızı daha açık bir renge boyatmadan önce bunu tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. Saçlarınız gösterişsiz ve soluk bir renge sahipse dişlerinizi sarı gösterecektir, bu yüzden saçlarınıza hareket katan güçlü renkleri tercih edin.

Gördüğünüz gibi, saçlarınızı ve makyajınızı kullanarak baş döndürücü bir gülümsemeye sahip olmanın sırrı tamamen renk seçiminde saklı. Bir davete gitmek üzere evden çıkmadan önce, yüzünüzde doğru renkleri bir araya getirip getirmediğinizi kendinize bir sorun. Doğru bir planlama sayesinde, ışıl ışıl ve bembeyaz gülüşünüzle fark yaratabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgiler Colgate tarafından sağlanmıştır.