Makyaj


Güzel, tatlı ve dolgun dudaklarına sahip olmak birçok kişinin hayalidir. Eğer kendiliğinden dolgun dudaklara sahip değilseniz endişelenmeyin - bu hızlı adımları takip edin ve daha büyük hava öpücüklerine kavuşun.

Doğal Dolgun Dudaklara Nasıl Sahip OlunurDoğal Dolgun Dudaklara Nasıl Sahip Olunur
Güzel, tatlı ve doldun dudaklarına sahip olmak birçok kişinin hayalidir. Eğer kendiliğinden dolgun dudaklara sahip değilseniz endişelenmeyin - bu hızlı adımları takip edin ve daha büyük hava öpücüklerine kavuşun.

Adım 1 – Peeling Yapın

Bu basit adım, çok fark yaratabilir. Yumuşak bir diş fırçası alın ve nazikçe dudak parlatıcı veya dudak fırçasıyla dudaklarınızı fırçalayın. Bunu yapmak kan dolaşımına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda dudaklarınıza daha sağlıklı ve daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Tüm çatlamış ve ölü cildi atmak, dudakların ışığını daha iyi yansıtıp görsel olarak daha dolgun görünmelerine yardımcı olacaktır.

Adım 2 - Akıllı Çizgi
Bir dudak kalemi tercih ederken, nude veya doğal görünen birini tercih ettiğinizden emin olun.
Dudağınızın ortasına bir çizgi cekin ve köşelere doğru ilerledikçe doğal dudak çizginizle birleştirin.
Çizgiyi çektikten sonra dudaklarınızı kalemle doldurun. Bu, ruj renginizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır.

Adım 3 – Nane Ferahlığı 

Nane sadece nefesimizi tazelemek için harikadır. Aynı zamanda dolgun dudaklara sahip olmanıza yardımcı olabilir. Çok az miktarda nane yağını dudak parlatıcınızla karıştırın ve dudaklarınıza uygulayın. Kan dolaşımı iyileştikçe dudaklarınızın gittikçe dolgunlaştığını göreceksiniz. Unutmayın, küçük bir yağ eklemek uzun süre dayanıklılık sağlıyor. Dudaklarınızı tahriş edici veya alerjik bir reaksiyon oluşturabilecek kadar fazla eklemeyin.

Adım 4 - Dudak Kontürlemesi
Bu büyük bir fark yaratan küçük bir numaradır. Küçük bir göz farı fırçası ve bronzlaştırıcınızı kullanarak, alt dudak çizgisinin altında bir gölge yanılsaması yaratın. Karıştırın ve anında dolgunlaştırmanın tadını çıkarın.

Adım 5 – Eros’un Oku 
En sevdiğiniz highlighter, fondöten ya da pudranın doğal cilt tonunuzdan daha açık tonunu kullanarak, dudağınızın Eros Oku üzerindeki alanı hafifçe vurgulayın. Bu, dudaklarınızın daha büyük ve dolu olduğu görünümü verecektir.

Adım 6 – Katman üstü Katman 
Gerçekten dudaklarınızda boyut yaratmak için tek bir katman ruj yeterli değildir. Birkaç ekstra katman ekleyin ve dudaklarınızın ne kadar hızlı bir şekilde dolgunlaştığını görün. Onlara ekstra derinlik kazandırmak için, dudaklarınıza ortasına biraz daha koyu bir ruj uygulayın. Bu uygulama görsel olarak onlara daha fazla hacim kazandırıyor.

Adım 7 – Parlatıcı Kullanın
Dudak parlatıcısını dudaklarınızın üst kısmına uygulayın - Hollywood makyaj sanatçıları her zaman böyle yaparlar!