Cilt Bakımı


Bir yüz maskesi kullanmak evde bu spa hissi vermenin harika bir yoludur. Peki hangisi sizin için uygun? Her cilt tipi için en iyi yüz maskelerini ortaya çıkarıyoruz.

Farklı Cilt Tipleri İçin Yüz MaskeleriYağlı ve Karma Ciltler
Doğal kil yüz maskesi, gün boyunca cildinizde görünebilecek tüm aşırı yağı temizlemeye uğraşacağı için en iyi seçim olacaktır. Kil maskelerini haftada bir veya iki kez kullanabilirsiniz. Maske içerisindeki çamur veya kil, bütün kirleri ve fazla yağı arındıracaktır. İçeriğindeki cadı elması gibi bileşenler cildi canlandırırken cildi nemli tutacaktır. Tazelenmiş ve harekete hazır hissedeceksiniz.Kuru ve Hassas Ciltler
Kuru veya hassas ciltler için, cildinize ihtiyacı olan fazla nemi sağlayacağından nemlendirici bir maske kullanılması tavsiye edilir. Doğal yağlar yumuşak ve pürüzsüz his sağlarken, bu maskelerde sıklıkla bulunan E vitamininin nemlendirici özellikleri cildinizi birkaç dakikada yeniler. Cildinizin ne kadar kuru olduğuna bağlı olarak haftada iki ila üç kez nemlendirici bir yüz maskesi kullanmak iyi bir fikirdir.

Soluk Ten

Yoğun yaşam tarzlarının etkisi altında cildimiz parlaklığını kaybeder ve mat hale gelir. Neyse ki, peeling veya soyucu maskesi kullanarak cildin doğal parlaklığını geri kazanmaya yardımcı olabilir. Bu tür maskeler, ölü deri hücrelerini gidermek ve parlayan taze bir görünüm elde etmek için kivi meyvesi veya salatalık özleri gibi bileşenlere sahiptir. Peeling veya soyucu maskelerini aşırı kullanmaktan kaçının. Cildinizin güçlenmesi gerektiğini düşündüğünüzde yalnızca haftada bir veya iki kez kullanın. Kirlenmeye Yatkın Cilt 
Arındırıcı bir maske lekeye, kire yatkın bir cilt için harikadır. Volkanik aktiviteden elde edilen bitki mineralleri ile dolu yeşil kil gibi içerikler, cildiniz temiz ve enerji dolu bir his bırakarak kirleri temizlemeye ve gözenekleri açmaya yardımcı olacaktır. Haftada bir veya gerektiğinde iki kez kullanın.Olgun Cilt
Olgun cildiniz varsa sıkılaştırıcı veya kaldırıcı iyi bir yüz maskesi cildinizin parlak ve genç görünmesini sağlayarak ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünün azalmasına yardımcı olur.
Manuka balı içeren doğal içerikler, kurumuş cildi nemlendirmeye yardımcı olur ve badem yağının yenileyici özellikleri sarkan cildin kaldırılmasını ve bakımını sağlar. Haftada bir veya gerektiğinde iki kez kullanmak en iyisidir.

Normal Deri
Normal cildiniz varsa, bir dizi maske sizin için işe yarayacaktır. Cildinizin ekstra neme ihtiyacı olduğunu hissettiğiniz günler için, nemlendirici bir maske tercih edin. Derinlemesine bir temizlik istediğinizde arındırıcı bir maske ile harikalar yaratabilirsiniz.Genellikle, temizleyici veya nemlendirici bir yüz maskesi, cildinize göre uygulanabilir. Birkaç maske deneyin ve hangisinin en çok beğendiğiniz olduğunu görün. Haftada bir kez veya gerektiğinde bir yüz maskesini kullanabilirsiniz.