Cilt Bakımı


Bir kaç basit adımla, güzel ve parlak cildiniz yıllara meydan okusun. 

Farklı Yaş Gruplarına Göre Cilt Bakım ÖnerileriGeçen yıllar içerisinde cildimizin ihtiyaçlarının değişmesi hayatımızın doğal akışının bir parçasıdır. Cildimizin güzel ve sağlıklı kalmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğu dönemde ihtiyaç duyduğu bakım rutinini sağlamak çok önemlidir. Bir kaç basit adımla, güzel ve parlak cildiniz yıllara meydan okusun. 

Ergenlik Dönemi
Cildinizi günde iki kere yıkayın fakat fazla arındırmayın – Cildinizi salisilik asit içeren bir arındırıcı ile sabah akşam yıkamak çok önemlidir. Cildi temizlemek ise makyaj yapmaya başladığınız zaman önemlidir. Cildi gereğinden sık yıkamak ise cildin ihtiyaç duyduğu nemi alır ve cildi kurutur. Cildinizi günde iki kereden fazla yıkamayın.

20’li Yaşlar
Gözlerinizi unutmayın -  20’li yaşlar günlük cilt bakım rutininize bir göz kremi eklemek için en önemli yaşlardır. Göz altlarınızdaki deriyi nemlendirerek göz altı torbalarını, siyah halkaları rahatlatır, gelecekte oluşacak göz altı çizgilerini engellemenize yardımcı olur.

30’lu Yaşlar
Serum kullanın – Eğer cildiniz kuru bir cilt ise nemlendiricinizi sürmeden önce yüzünüze serum uygulayın. Serumlar daha fazla konsantre yaşlanma karşıtı madde içerir ve cilt tarafından daha kolay emilir.

40’lı Yaşlar
Cildinizi gece nemlendirin – Cildiniz geceleri kendini onarır, nemlendirici kreminizi gece uyumadan önce uygulamanız cildinizin kendini onarmasına yardımcı olacaktır. Peptitler içeren bir nemlendirici cilt hücrelerinizin yenilenmesini hızlandırır ve çizgilerin görünümünü azaltır.

50’li Yaşlar
Gece kremi ile yenilenin – Cildinizi gece boyu nemlendirmek, sabah olduğunda yumuşacık ve rahatlamış bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Gliserin içeren cilt ürünleri cildinizin kaybettiği suyu geri kazandırırken, niasinamid de cildinizin nem bariyerini güçlendirecektir.

Yüzünüzün ötesine geçin – Maksimum sonuç elde etmek için, çene, boyun ve gerdan bölgenizin bakımını da ihmal etmeyin. Yüzünüz için kullandığınız temizleyici ve nemlendirici ürünleri bu bölgelere de uygulayabilirsiniz.