Gliss ve Watsons’tan “Saçlarım Yeter, Hayallere Destek Ver” ProjesiGliss ve Watsons’tan “Saçlarım Yeter, Hayallere Destek Ver” Projesi


Geçtiğimiz günlerde yeni Magnificent Strength Serisi’ni “Saçlarım Yeter” sloganı ve marka yüzü başarılı sanatçı Gökçe Bahadır ile tanıtan Gliss, şimdi de anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. İstanbul Kültür Üniversitesi ve Türkiye’nin önde gelen kişisel bakım ürünleri zincirlerinden Watsons’ın iş birliği ile hayata geçen “Saçlarım Yeter, Hayallere Destek Ver” projesine; Ayşe Kucuroğlu, Aslışah Alkoçlar, Ayşe Tolga, Başak Dizer Tatlıtuğ ve Yasemin Özilhan gibi isimler de destek veriyor. Proje 8 Mart 2017 Çarşamba günü gerçekleşen bir davetle duyuruldu. 

5 ünlü isimden çok özel saç küpesi tasarımı

Gliss “Saçlarım Yeter, Hayallere Destek Ver” projesi kapsamında genç kızlarımızı hayal kurmaya teşvik etmek ve girişimcilik konusunda onlara cesaret vermek üzere harekete geçiyor. Bu amaçla İstanbul Kültür Üniversitesi’nde “Yaratıcı İş Fikirleri” konulu bir yarışma düzenleyecek olan Gliss, birincilere ise sermaye desteği verecek. Ayşe Kucuroğlu, Aslışah Alkoçlar, Ayşe Tolga, Başak Dizer Tatlıtuğ ve Yasemin Özilhan tarafından hazırlanan saç küpelerinin içinde bulunduğu özel Gliss ürün setlerinin satışından elde edilen gelirin bir kısmı da projeye aktarılacak. Proje için hazırlanan saç küpesi hediyeli Gliss ürün setleri, sadece Watsons mağazalarında satışa sunulacak.  

Projenin tanıtımı Dünya Kadınlar Günü’nde yapıldı

Gliss’in “Saçlarım Yeter, Hayallere Destek Ver” projesi, 8 Mart 2017 Çarşamba günü gerçekleşen bir basın daveti ile duyuruldu. Türk Henkel Pazarlama Direktörü Pınar Akıskalıoğlu’nun konuşması ile başlayan organizasyon, Türk Henkel Saç Bakım Kategorisi Müdürü Barış Erdoğan’ın projeyi anlattığı konuşması ile devam etti. Sonrasında İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Durmuş Dündar, Watsons Türkiye Genel Müdür Yardımcısı ve Ticaret Direktörü Mete Yurddaş ve Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar kürsüye gelerek proje ile ilgili görüşlerini aktardı. Organizasyon; Ayşe Kucuroğlu, Aslışah Alkoçlar, Ayşe Tolga, Başak Dizer Tatlıtuğ ve Yasemin Özilhan gibi projeye destek veren isimlere plaketlerinin takdim edilmesi ile sona erdi.