Cilt Bakımı


Kış Aylarında Vücut Bakımı

Aralık ayının gelmesi resmi olarak kışın başlaması demek. Soğuk havalar kendini hissettirmeye başlamışken, cildimiz de bu süreçten etkilenir, kurur ve gerilir. Kış aylarında kendimizi şımartmanın, iş stresinden ve yorguluktan arınmanın en güzel ve kolay yolu, sıcak bir banyo ve bu huzurlu ana renk katacak ürünlerdir. 

Vücudunuzu yenilemek ve rahatlatmak istiyorsanız, önce sıcak su damlalarıyla gevşeyin, sonrasında size ilham veren aromasıyla bir duş jeli veya cilt yapınıza uygun nemlendirici bir sabun kullanarak derinizin yumuşamasını sağlayın. Cildinizin yumuşayıp gözeneklerinizin açıldığını, yorgun kasların ısıyla gevşediğini hissedeceksiniz. 

Bu aşamada, bir kese yardımıyla ölü derilerinizden kurtulup vücudunuza yuvarlak hareketlerle hafifçe masaj yapın. Cilt tipinize uygun, hafif köpüren bir peeling ile vücudunuz ölü derilerden tamamen arındırın. Bu sayede cildiniz sağlıkla parlayacaktır. 

Peeling uygulaması yapmak için cilt yapınıza uygun bir peeling ürünü seçin ve bol miktarda peeling ürününü nemli ellerinize sıkın. Tüm vücudunuza hafifçe köpürterek masaj yapın. Peeling seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, eğer yağlı ve akneli bir cilt yapınız varsa, çok ince tanecikli peelingler kullanmanız sizin için daha uygun olacaktır. Uygulamadan sonra cildinizi durulayın ve sonrasında tamamen kurulayın.  

Masaj yaptığınız bölgeleri bir vücut kremiyle nemlendirmeli, gerilen cildinize ihtiyacı olan nemi vermeyi unutmamalısınız.  Kuru bir cilde sahipseniz hindistancevizi, avokado, badem yağı  gibi yağ oranı yüksek kremler size daha uygun olabilir. Yağlı bir cildiniz varsa, su bazlı kremler kullanmanız sizin için daha doğru.