Makyaj


Ter, sıcak bir günde makyajınızı bozabilir. Giysi dolabınız gibi, havalar ısındığında sizi taze tutacak makyaj malzemeleri seçmeniz gerekecek. Makyajınızın erimesini önlemek için aşağıdaki püf noktalarına gözatın.

Makyajınızı Sıcaktan Nasıl Koruruz?Ter, sıcak bir günde makyajınızı bozabilir. Giysi dolabınız gibi, havalar ısındığında sizi taze tutacak makyaj malzemeleri seçmeniz gerekecek. Makyajınızın akmasını önlemek için aşağıdaki püf noktalarına gözatın.

Primer (Baz) Zorunludur
Primer, yılın diğer zamanlarında önemli bir güzellik çantası olmayabilir ancak sıcak havada pürüzsüz bir zemin oluşturmanıza ve makyajınızın kayganlaşmasına engel olur. Primeri, nemlendirme sonrasında ve makyaj yapmadan önce uygulayın.

SPF İçeren Nemlendirici kullanın

Gözeneklerin tıkanmasını engellemek için makyaj öncesi evresini daha az tutun, daha az kesinlikle daha fazlasıdır! Bir temizleyici ve hafif bir nemlendirici kullanmak yeterli olacaktır. Ayrı bir güneş kremi kullanmıyorsanız, nemlendiricinizin güneş koruma faktörü içerip içerdiğini kontrol etmeyi unutmayın.

Makyajınızı Hafif Tutun

Cilt bakımınızı hafif tuttuğunuz gibi, daha hafif bir makyajı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Cildinizin nefes almasına izin verecek şekilde ince bir formülü tercih edin. Bunun yeterince iyi kapama sağlamadığını düşünüyorsanız, üzerine bir kapatıcı veya ince bir renkli nemlendirici kullanın. Renk ekleme niyetindeyseniz, bir alan belirleyin ve burayı vurgulayın.  

Makyajınızı Suya Dayanıklı Yapın 
Suya dayanıklı maskaralar, nem maskaraların akmasına neden olabileceği için sıcak havalarda kurtarıcı olabilir. Panda gözler iyi bir görüntü değil! 

Yağlı Cildi Kontrol Altında Tutun 

Isı sebum üretimini arttırır, bu nedenle yağlı cildi normalden daha yağlı hale getirebilir. Çok fazla parlamayı önlemek istiyorsanız, çantanızda arındırıcı mendiller bulunmalıdır. Bu kullanışlı mendiller, makyajınızı düzeltmenize gerek kalmadan teri ve yağı emer.