Cilt Bakımı


Soğuk kış aylarında, güneşli yaz günlerinde ya da kuru veya aşırı nemli iklimlerde farklı hava koşullarının pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı engellemesine izin vermeyin. Cildinizi yıl boyunca nasıl koruyabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.  

Mevsimlere Göre Cilt Bakım ÖnerileriKuru İklimler için Cilt Bakımı Tüyoları

Serum Kullanın 
Cilt bakımı rutininize serum dâhil etmeyi unutmayın. Konsantre nemlendirici özelliği sayesinde kuru cildi anında rahatlatacak, yoğun ve uzun süreli bir nem sağlayacaktır. 

Bir Hava Nemlendirici Alın 

Hava nemlendiriciler havayı nemlendirerek ciltteki kuruluğu giderirler.

Vücudunuzu Susuz Bırakmayın
Bol su için. Cildinizi içten nemlendirmek için günde 8 bardak su içmeye gayret edin. 


Sıcak ve Nemli İklimler için Cilt Bakımı Tüyoları 


Cildinizi Daima Temiz Tutun
Cildinizi sabah ve akşam temizleyerek makyaj, kir ve yağ kalıntılarını giderin. Günün tüm ağırlığı ciltten giderildiğinde cildiniz ferah ve temiz bir görüntüye kavuşacaktır.

Doğru İçeriğe Sahip Malzemeler Kullanın

Salisilik asit içeren temizleyiciler ölü cilt hücrelerini gidermeye ve akne oluşumunu önlemek için gözenekleri açık tutmaya yardımcı olur.

Güneş Koruma Faktörü İçeren Nemlendiriciler Kullanın

Sıcak ve nemli iklimlerdeki en yaygın tehlike olan zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlamak amacıyla, en az 15 koruma faktörlü geniş spektrumlu ve yağ içermeyen bir nemlendirici kullanın.


Güneşli Yaz Günleri için Cilt Bakımı Tüyoları 

Güneşten Korunmak Çok Önemli 
Cildinizin sağlığını ve görünümünü korumak için yapabileceğiniz en önemli şey, geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanmak. Güneş ışınları bulutlardan yansıyabileceği için, hava kapalı olsa dahi güneş kremi kullanılmalıdır. 

Cildinizi Günde İki Kez Temizleyin 
Ferah ve temiz bir cilt için, kir, yağ ve makyaj kalıntılarını gideren bir temizleyici ile yüzünüzü sabah akşam temizleyin. 

Cildinizi Nemlendirin
Havada çok az su bulunduğu için, cildinizin doğal nemini yok edecektir. Her sabah ve her akşam nemlendirici uygulayarak cildinizin yenilenmesini sağlayın. 


Kış için Cilt Bakımı Tüyoları

Uzun süre boyunca soğuk havaya maruz kalmak, kılcal damarların çatlayıp damarların büzülmesine yol açarak yüzde kızarıklığa ve morarmaya sebebiyet verebilir. Soğuk havalarda aşağıdaki tüyoları uygulayın: 

Güneş Koruma Faktörü İçeren Nemlendiriciler Kullanın
Cildi nemlendirmek ve zararlı güneş ışınlarından korumak için 15 ya da daha yüksek koruma faktörlü bir nemlendirici kullanın. Kar güneş ışınlarını yansıtabileceği için, bu, özellikle yerler karla kaplıyken son derece önemli.

Yüzünüzü Örtün & Güneş Gözlüğü Kullanın
Bere, atkı ve eldiven giyerek cildinizi koruyun. Kırışıklara yol açabileceğinden gözlerinizi kısarak bakmanızı önlemek ve gözlerinizi korumak için güneşli ya da rüzgârlı havalarda güneş gözlüğü takın. 


Yukarıdaki bilgiler Olay tarafından sağlanmıştır.