Cilt Bakımı


Havalar ısındıkça sahile gitmek, alışverişe çıkmak ya da sadece arkadaşlarınızla takılmak eğlenceli olmaz mı? Güneş kreminizi sürmeyi unutmayın

Pamuk Prenses ve Pocahontas için En İyi Güneş Koruma İpuçlarıHavalar ısındıkça sahile gitmek, alışverişe çıkmak ya da sadece arkadaşlarınızla takılmak eğlenceli olmaz mı? Güneş kreminizi sürmeyi unutmayın. Şimdi cildinizi korumak için daha fazla güneş kremi zamanı. Cildiniz ister Pamuk Prenses kadar beyaz isterse Pacahontas kadar esmer olsun zarar görmesini engellemek için mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekiyor. Güneşin zararlı UV ışınları sadece güneş lekesi bırakmaz ayrıca cildinizin erken yaşlanmasına da neden olur. Böylece, güneş kremi ya da güneş sonrası cilt bakımı uygulamak cilt bakımı rutinin en önemli parçasını oluşturur. Önleme, tedaviden daha iyidir. İyi bir güneş koruyucu almak cildiniz sağlıklı, genç ve güzel kalmasına yardımcı olur. 

Açık (Light) Cilt Tonu İçin Güneş Koruma

Açık tonda cilt güneşle buluştuğunda, güneş yanmasından ya da kızarıklıklardan endişe edeceksiniz. Bu nedenle onarıcı koruyucu bulunan bir güneş kremi seçmeniz önemli. Şehir yaşantısı için, cilt uzmanları 30 GKF ve geniş spektrum koruması (PA++) olan güneş kremi kullanımını öneriyorlar. Dışarda olan aktivitelerde güneşte güvenle eğlenmek için 50 GKF ve su geçirmez özellikte güneş kremleri tercih edilmesi önemlidir. Cildinizi gerçekten korumak için, siyah noktalarınıza ve kızarıklıklara bol miktarda güneş kremi, BB Krem, CC Krem uyguladığınızdan emin olun. 

Cildinizin güneş banyosu önceki haline daha çabuk gelmesine yardımcı olmak için güneşe maruz kaldıktan sonra cilt bakımı çok önemlidir.  Kuruluk, nem azlığı, kızarıklık ve soyulma gibi bir problem fark ettiğinizde, anında harekete geçmelisiniz. Kızaran cildin üzerine ıslak ve soğuk havlu koyarak soğumasını sağlayın. Ayrıca, maskeleyin. Bol miktarda aktif içerikler ve daha az dolgu içeren maskeler cilde anında temas etmek üzere tasarlanmıştır. Böylece cildin su ile beslenmesini hızlandırır. 

Bal Cilt Tonu İçin Güneş Koruma İpuçları

Güneşin pek çok iyi tarafı vardır ancak güneşe maruz kalmak kırışıklara, yaşlılık belirtilerine ve cilt kanserine neden olabilir. Bu nedenle güneş kremi kullanmak cilt bakımınız ve cilt koruması için önemlidir. Her gün özellikle de dışarıda vakit geçirdiğinizde kullanmalısınız. Aktivitenize göre doğru uygulamalı ürünleri seçmelisiniz. Örneğin, normal aktiviteler için 20 GKF /PA++, dışarı ve sahil aktiviteleri için 50+GKF/PA++++ ürünleri kullanın. Dahası pek çok ünlün yaptığı gibi kendiliğinden güneşlenme etkisi sağlan tanning ürünlerini deneyebilirsiniz. 

Güneşe maruz kaldıktan sonra görülen en yaygın problemdir. Cildinizin normal nemini tekrar kazanmasına yardımcı olmazsanız, ince çizgilerin ve kırışıkların hızla görülmesi olasılığı yüksektir. Yüzünüze su sisi püskürtmek ilk işiniz olmalı. Ayrıca, olası kuruluğu önleyip cildinize nem sağlanmasına yardımcı olacak yüz masajı da bir başka tedavi yöntemidir.