Cilt Bakımı


İyi bir ağız bakımının en önemli parçası diş plaklarıyla savaşmaktır. 

Plak ve Tartar KontrolüGünlük hayatta genellikle plak ve tartarı birbirine karıştırırız, birbirlerini nasıl etkilediklerini bilmeyiz.

Diş plağı, ağız içerisinde birtakım bakterilerin birikmesi sonucunda diş yüzeyinde oluşan renksiz yapılardır. Diş plağı lekelerin diş üzerinde hapsolmasına neden olur ve diş eti problemlerinin başlıca sebeplerindendir. İyi bir ağız bakımının en önemli parçası diş plaklarıyla savaşmaktır. Diş fırçaladıktan sonraki 2 ve 12 saat içerisinde diş plakları oluşmaya başlar, bu nedenle günde 2 kere dişleri fırçalamak çok önemlidir.

Diş tartarı, diğer bir adıyla diş taşı, dişlerinizde renk bozukluklarına ve lekelere neden olan birikimlerdir. Bu birikimler yıllar geçtikçe artar. Sadece diş hekimleri tarafından yok edilebilen etkiler bırakır. 

Kalsiyum ve fosfat birleşerek diş yüzeyimizde kristaller oluşturur. Bu kalsiyum fosfat kristalleri diş plaklarıyla birlikte sertleşerek diş taşı oluşumuna neden olur. Pirofosfat kimyasalı bu kristallerin oluşumunu engeller ve gelişimlerini durdurur.

6 ayda bir diş hekiminizi ziyaret ederek dişlerinizi temizletmek tartar oluşumunu engeller. Pirofosfat içeren diş macunu kullanımı ile tartar kristallerinin oluşumunu engelleyebilir, var olan kristallerin gelişimini durdurabilirsiniz.