#LONDONLOOKTR


Rita Ora ile Uluslararası #LondonLookTR Yarışma Kuralları

Uluslararası Rimmel London Look Yarışması (“Yarışma”)
Yarışma Hüküm ve Koşulları (“Koşullar”)

1. Genel

1.1 Bu yarışmanın tanıtımı, değerlendirilmesi ve ödüllerin dağıtılmasından sorumlu düzenleyici, St. George’s House, 5 St George’s Road, Wimbledon, London SW19 4DR, UK adresinde bulunan Coty Services UK Ltd, (şirket numarası 00325646), Rimmel UK Marketing şirketidir (“Düzenleyici”). Yarışmanın idare edilmesinden sorumlu yönetici Cupola House, 15 Alfred Place, London WC1E 7EB, UK adresinde bulunan Havas Worldwide London şirketidir (“Yönetici”).

1.2 Yarışma Watsons Türkiye sosyal medya platformları ve katılımcıların Youtube kanalları üzerinden gerçekleştirilecektir.

Yarışmacılar, bu yarışmaya katılarak sosyal medya platformları üzerinden verilen geçerli şartlar ve politikalar ile aşağıdaki yarışma hüküm ve koşullarını Kabul etmiş ve bu hüküm ve şartların kendileri için bağlayıcı olduğunu kabul etmiş sayılırlar:

1.3 Yarışmacılar yarışmaya katılarak aşağıdakileri kabul etmektedirler:

(a) Yarışmada kullanılacak sosyal medya platformları bu yarışmanın düzenleyicisi değildir ve bu sosyal medya platformları yarışma ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir;

(b) Bu Yarışma hiçbir şekilde yarışmada kullanılacak sosyal medya platformları tarafından desteklenen, uygun bulunan, yönetilen veya sosyal medya platformları ile bağlantılı olan bir yarışma değildir.

Yarışmayla ilgili her türlü soru, görüş veya şikâyet, A.S. Watson Güzellik ve Bakım Ürünleri Tic. A.Ş. şirketine socialmedia@watsons.com.tr adresi üzerinden iletilmelidir.

Yarışma 07.01.2016 tarihinde Türkiye saatine göre saat 10:00’da başlayacak ve 31 Ocak 2016 tarihinde Türkiye saatine göre saat 23.59’da bitecektir (“Yarışma Süresi”) ve aşağıdaki tabloda belirtildiği gibi dört (4) aşamadan oluşacaktır.

Başvuru Başlangıç Tarihi: 7 Ocak 2016 (21:00)
Başvuru Kapanış Tarihi:  31 Ocak 2016 (23:59)
Değerlendirme Süreci:  1 Şubat 2016 - 8 Şubat 2016
Kazananların açıklanması: 8 Şubat 2016

2. Yarışmaya girmek için

2.1 Başvuru aşaması sırasında Watsons Türkiye web sitesini ziyaret ederek adınız, geçerli e-posta adresiniz, telefon numaranız, yaşınız, şehir bilginiz, sosyal medya profillerinizin adresleri, videonuzun yüklü olduğu Youtube linki, video dosyanızın indirilebilir linki ve üç kelimeyle Londra Stili tarifiniz gibi bilgileri içeren kayıt formunu tamamlayıp gönderebilmek için bağlantıları takip edin.

Sonra yönergeleri takip ederek aşağıdakileri oluşturun ve paylaşın:

(1) neden makyaj bağımlısı olduğunuza dair hikâyenizi anlatan ve (2) ten, göz ve dudak ürünleri kullanarak kendi yüzünüzde bir Londra Stili yaratarak makyaj yeteneklerinizi gösteren bir video. Videonuz bir (1) dakikayı aşmamalıdır. İstediğiniz tüm kozmetik ürünlerini kullanabilirsiniz fakat Rimmel London markalı ürünlerin dışında bir kozmetik ürünü kullanıyorsanız bu ürünlerin markaları ve logoları videonuzda görünmemelidir. Aksi takdirde katılımınız geçersiz sayılacaktır.
 

2.2 Video dosyaları katılımcının Youtube kanalına yüklenecek ve bu link yarışma düzenleyicisi ile başvuru formu aracılığı ile paylaşılacaktır. Ayrıca ilgili videonun indirilebilir linki yine düzenleyici ile başvuru formu üzerinden paylaşılacaktır. Katılımcı videolarını Twitter ve Instagram üzerinden #LondonLookTR ve @watsonsturkiye kullanarak paylaşacaktır. Düzenleyiciye ait etiketler kullanılarak Twitter veya Instagram üzerinden yüklenen fotoğrafların Düzenleyici tarafından görüntülenebilmesi için Yarışmacının hesabının gizlilik ayarları mutlaka herkese açık olarak değiştirilmelidir. Yarışmaya katıltabilmek için Yarışmacıların Youtube, Twitter ve Instagram’a video yüklemeye uygun bir teknolojiye ve internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir.

2.3 Videonuzu (burada Başvuru olarak anılan) yükleyerek, bunların aşağıdaki (2.4) Video Kurallarına uygun olduğunu ve Bölüm 3’te açıklanan İçerik Kısıtlarına uygun olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Düzenleyici başvurularınızın Video Kurallarına ve Bölüm 3’te açıklanan İçerik Kısıtlarına uygun olmadığını düşünmesi halinde, takdiri tamamen kendisine bağlı olarak, Başvurunuzu kaldırarak sizi Yarışmadan diskalifiye edebilir.

2.4 Video Kuralları:
 • Videolar MP4 veya MOV formatında olmalıdır;
 • İletilen videoların süresi bir (1) dakikayı aşmamalıdır;
 • Başvurunuz kendi dilinizde olmalıdır.

2.5 Bir başvuru ile ilgili herhangi bir anlaşmazlık yaşanması durumunda, kayıt olmak için kullanılan e-posta adresine bağlı yetkili hesabın sahibi yarışmacı olarak kabul edilir ve bu hesap bu Hüküm ve Koşullara uygun olmalıdır. “Yetkili hesap sahibi”, bir Internet erişimi sağlayıcısı, çevrimiçi hizmet sağlayıcısı veya verilen bir adresle ilişkili alanlar için e-posta sağlamaktan sorumlu diğer kuruluşlar tarafından kendisine e-posta adresi sağlanan gerçek kişilerdir. Yarışmacılardan yetkili hesap sahibi olduklarını kanıtlamaları istenebilir.

2.6 Girişler, başvuruları ileten kişi tarafından yapılmalıdır; yarışmacının adına üçüncü şahıslar tarafından yapılmamalıdır. 

2.7
Bu yarışmaya katılmak veya kazanmak için herhangi bir satın alma işlemi veya ücret ödeme gerekmemektedir.

2.8 Yarışmanın resmi saati Düzenleyicinin bilgisayar saatidir.

3. Başvuru

3.1 Her bir başvuru:
Orijinal olmalı ve başvuruyu yapan yarışmacının kendisini tasvir eden, özgün bir eseri olmalıdır. Bu başvurulara ait telif hakkı gibi her türlü hak, unvan ve menfaat yalnızca yarışmacıya aittir;
 • Yarışmacı tarafından oluşturulmamış bir içeriği olmamalıdır;
 • Önceden başka bir tanıtım faaliyetine iletilmiş olmamalıdır;
 • Rimmel London ürünleri dışındaki ürünlerin markalarını veya ürün isimlerini içermemelidir. 
Yarışmacıların bu ürünleri kullanmaya sınırlı izni bulunmaktadır;
 • Yarışmacılar ürünler ve performansları hakkında olumlu veya olumsuz herhangi bir iddia veya görüşte bulunamazlar;
 • Yarışmacılar Rimmel London ürünleri dışındaki ürünlere dair herhangi bir açıklama yapamazlar (böyle ürünlerin kullanıldığına dair ufak bir açıklama dâhil);
 • Rimmel London ürünleri dışındaki ürünlerin logoları ve marka isimleri gösterilemez;
 • Rimmel London ürünlerini kullanmanız veya kullandığınızı ifade etmeniz, aşağıda açıklanan Kazananın Belirlenmesi sürecinde herhangi bir olumlu etki yaratmaz.
 • Yarışmacıların kendi sosyal medya hesaplarında yayınlanması dışında başka herhangi bir yerde yayınlanmamalıdır;
 • Üçüncü şahıslara ait telif, patent, marka, ticari isim, logo veya gizlilik ile tanıtım hakları gibi fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemeli, karalayıcı, iftira niteliğinde veya hakaret içeren materyaller içermemeli ve herhangi bir kişiyi, ürünü veya kuruluşu yanlış bir şekilde göstermemelidir;
 • Herhangi bir yasa, kural veya mevzuatı ihlal etmemelidir;
 • Müzik içermemelidir;
 • Herhangi bir virüs, yazılım hatası veya zararlı materyal içermemelidir;
 • Düzenleyiciyi, Yöneticiyi veya diğer kişi ve tarafları kötülememelidir ve küfür, iftira niteliğinde ifadeler, her ırk, etnik grup, din, cinsel yönelim veya sosyoekonomik gruba ait kişiler tarafından yaygın şekilde hakaret olarak görülen kelime ve semboller ile herhangi bir kişi, yer, işletme, grup veya dünya barışına yönelik tehdit içermemelidir.

3.2 Her bir yarışmacı kendi Başvurusunun yukarıda sıralanan tüm koşulları sağladığını temin ve beyan eder. Yukarıdakilere uymayan tüm başvurular diskalifiye edilecektir.

3.3 Tüm Yarışmacılar bu Yarışmaya katılarak, başvurularının Düzenleyici tarafından telifsiz olarak tüm dünyada ve mevcut veya ileride geliştirilecek olan mecralarda (iletilen içerik de dâhil olmak üzere) kullanılması ve uyarlanması, kendi isminin İnternette veya bu Yarışmayla bağlantılı web sitelerinde yayınlanması, Yarışmanın reklamı, tanıtımı ve duyurulması için ya da bu Hüküm ve Koşullarda açıklandığı şekillerde (takdiri Düzenleyicie ait olmak üzere) kullanılması için izin vermektedir. Yarışmacılar böyle bir izni verme hak ve yetkisine sahip olduklarını temin ve beyan ederler.

3.4 Yarışmacıların Başvuruları, yalnızca söz konusu Yarışmacıların kendi fikir ve görüşlerini yansıtmaktadır; herhangi bir şekilde Düzenleyiciin fikir ve görüşlerini yansıtmamaktadır. Düzenleyici videoların yayınlanması ve gösterilmesi için pasif bir kanal görevi görmektedir. Düzenleyiciin video içeriğini inceleme, izleme veya gözden geçirme zorunluluğu yoktur ve bununla bağlantılı tüm sorumlulukları açıkça reddeder.

4. Kazananın belirlenmesi & açıklanması

4.1 Kazananlar şu sürecin sonunda belirlenecektir: Öncelikle, Düzenleyici aşağıda sıralanan objektif değerlendirme kriterlerine göre en iyi beş (5) Başvuruyu (Finalistler) seçecektir. En yüksek puanı alan beş (5) yarışmacı Finalist kabul edilecektir. Beraberlik durumunda, yetkili jürilerin takdirine bağlı olarak, “Güzellik videosu hazırlama becerisi, kişilik ve stil” kriterinden en yüksek puanı alan Başvurunun sahibi olan yarışmacı Finalist kabul edilecektir. Düzenleyici, uygun ve nitelikli başvuru sayısının yeterli olmaması halinde beşten (5) az sayıda Finalist seçme hakkını saklı tutar.

4.2 Değerlendirme aşamasında Düzenleyici tarafından belirlenen nitelikli jürilerden oluşan bir heyet, tüm uygun Başvuruları aşağıdaki Değerlendirme Kriterlerine göre puanlayacaktır:
 • Marka olmada: çekicilik, farklılık, beğenilebilirlik, markayla çalışmayı ve bizim için içerik yaratmayı istemek
 • Güzellik videosu hazırlama becerisi, kişilik ve stil 
 • Yaratılan Londra Stilinde yaratıcılık / orijinallik: eğlenceli / cesur / cana yakın / bireysel / yapılabilir
 • Yarışmacının Londra Stili oluşturma şekli ve yeteneği

Daha sonra seçilen Finalistlere, cevaplarını bir video ile iletmelerini isteyeceğimiz bir anket göndereceğiz.

Düzenleyici tarafından belirlenen nitelikli jüri heyeti, beş (5) Finalisti, Finalist anketlerinin video cevaplarını ve Başvurularını yukarıdaki Değerlendirme Kriterlerine göre inceleyerek puanlayacaktır.

Son olarak en yüksek puanı alan Başvurunun sahibi olan Finalist Büyük Ödülün muhtemel kazananı kabul edilecektir. Kazananlar Rimmel London’dan doğrudan mesajla bilgilendirilecektir.

4.2 Kazananlar 72 saat içerisinde Düzenleyicie özel mesaj göndererek tam adını, doğum tarihini, yazışma adresini ve e-posta adresini iletmelidir. Böylelikle Düzenleyici gerekli ayarlamaları yaparak kazananın ödülünü almasını sağlayacaktır.

Kazananın kendi ülkesindeki yasalar uyarınca reşit olması gerekmektedir.

4.3 Kazananları, seçilebilmeye uygunluk beyanı, yükümlülükten feragat belgesi, teminat ve tanıtım haklarından feragat belgesinden oluşan ödül talep etme belgelerini tamamlayıp, imzalayıp göndermesi istenebilir.

4.4 Kazananların 72 saat içerisinde seçilebilmeye uygunluk beyanı, yükümlülükten feragat belgesi, teminat ve tanıtım haklarından feragat belgesinden oluşan ödül talep etme belgelerini göndermemesi halinde, kazananın ödül alma hakkı ortadan kalkar ve yerine başka bir kazanan seçilir.

4.5 Muhtemel kazananın herhangi bir sebepten ötürü diskalifiye edilmesi durumunda ödül, Düzenleyiciin takdirinde olarak ikinciye verilebilir. Ödüllerin kabul edilmesi, kazananın adı, şehri, ülkesi, portresi, Başvurusu ve/veya yarışmayla bağlantılı ödül bilgilerinin tanıtım, reklam ve diğer amaçlar için tüm dünyada, Internet de dâhil olmak üzere her türlü bilinen veya ileride geliştirilebilecek mecrada, yasalarca izin verildiği ölçüde herhangi bir ödeme, bildirim, izin veya tazminata gerek kalmaksızın Düzenleyici ve görevli personeli tarafından kullanabileceğini kabul ettiği ve onayladığı anlamına gelmektedir.

Belirtilen sayıdan daha fazla oy kullanan kişilerin veya e-posta hesaplarının fazla oyları geçersiz sayılacaktır. Yarışmacı veya oy kullanan kişiler tarafından, Düzenleyicinin belirlediği ödülleri teklif ederek veya başka şekillerde rüşvet teklif ederek vatandaşlardan yardım istemek, herhangi bir otomatik program kullanmak, birden fazla farklı mail adresi, kimlik, kayıt veya kullanıcı girişi kullanmak veya bunun gibi diğer hile niteliğindeki yöntemler ile veya uygunsuz yollarla belirtilen sayıdan daha fazla oy elde etmeye yönelik her türlü girişim, yarışmacının başvurusuna verilen bu oyların geçersiz olmasına ve Düzenleyicinin söz konusu yarışmacıyı diskalifiye etmesine sebep olacaktır. Oylamanın değiştirilmiş veya önemli ölçüde manipüle edilmiş olduğunu düşünmesi halinde Düzenleyici oy sayılarını gözden geçirme hakkını saklı tutar.
 
5. Uygunluk

5.1 Yarışma, Düzenleyici veya Yöneticinin kendi çalışanları, ailesi veya bu şirketlerin iştirakleri ve bağlı kuruluşları ile pazarlama hizmetleri ajansı, yürütme şirketi veya bu Yarışmanın idaresiyle bağlantılı diğer şirket ve şahısların ailesi ile hane halkından kişiler ve mesleki olarak tanıtım faaliyeti ile bağlantılı olan kişiler hariç, 18 yaş ve üzerindeki tüm Türkiye’de oturma izni bulunan herkese 07 Ocak 2016 tarihinden itibaren açıktır.

5.2 Yarışmacıların yarışmaya katılabilmeleri için geçerli bir internet erişiminin olması gerekmektedir. Yetkili bir Instagram, Youtube ve/veya Twitter hesabının oluşturulmasına ilişkin bir anlaşmazlık halinde, başvuruda kullanılan Instagram profilinin sahibi yarışmacı olarak kabul edilecektir. Yarışmanın muhtemel kazananı, hesabının kendisine ait geçerli bir hesap olduğunu göstermek zorundadır.
 
6. Geçerlilik


6.1 Yarışmacılar Başvuru Aşamasında birden fazla Başvuru iletebilir fakat yarışmacıların en son yüklediği Başvuru değerlendirmeye alınacaktır. Otomatik cihaz veya programların kullanılması yasaktır. Ticaret veya tüketici gruplarından veya üçüncü taraflardan gelen toplu girişler kabul edilmeyecektir. Herhangi bir komut dizisi, makro veya diğer otomatik araçlar kullanılarak oluşturulan Başvurular geçersizdir. Bu kuralları ihlal ettiği ortaya çıkan tüm Yarışmacılar diskalifiye edilecektir.
  
6.2 Düzenleyici kaybolan, zarar gören, bozuk, geciken, yasa dışı olan, yazılım veya donanım hataları sebebiyle ya da Web sitelerine erişilememesi de dâhil olmak üzere kendi elinde olmayan sebeplerden ötürü iletilemeyen başvurulardan sorumlu değildir.
 
6.3 Gecikmiş, bozuk, eksik, yasa dışı, uygun olmayan ve yanlış yönlendirilen başvurular kabul edilmeyecektir.

6.4 Başvurunun iletilmesi, başvurunun alındığı anlamına gelmemektedir.

6.5 Bu şekilde veya başka şekillerde Başvuruda verilen tüm kişisel bilgiler ve/veya diğer bilgiler güvenilir ve doğru olmalı, hiçbir şekilde yanıltıcı olmamalıdır.

6.6 Yarışmacılar tarafından verilen kişisel bilgilerin ve/veya diğer bilgilerin yanlış, tutarsız veya yanıltıcı olması, yarışmacıların bu hüküm ve koşullara uymaması ve/veya hüküm ve koşulları ihlal etmesi durumunda söz konusu yarışmacılar yarışmadan diskalifiye edilecektir.

8. Ödül

8.1 BİR (1) BÜYÜK ÖDÜL: Kazanana (bir (1) kişi) 14 Mart 2016 ile 16 Mart 2016 tarihleri arasında Londra makyaj havasının tadını çıkarıp, Rita Ora’yla tanışması ve dünyanın teknoloji devi Google’ın YouTube alanında üst düzey makyaj videoları oluşturabilmesi için Londra, Birleşik Krallık seyahati. Seyahat paketine karayolu seyahati, kazananın Türkiye’deki evine en yakın büyük havaalanından (Düzenleyiciin belirlediği) Londra, Birleşik Krallık’a ekonomi sınıfı havayolu seyahati; Düzenleyici tarafından belirlenen bir otelde iki (2) gecelik konaklama (iki kişilik tek oda); havaalanı ve otelden karayolu ulaşımı ve günde üç (3) öğün yemek dâhildir.

Kazanan 2016 yılı Mart ayında Düzenleyici tarafından belirlenen tarihlerde (14 Mart 2016’dan 16 Mart 2016’ya kadar) seyahat edebiliyor olmalıdır aksi takdirde ödülü kaybedecektir.
Seyahat rezervasyonları kazananın açıklanmasından hemen sonra yapılmalıdır. Seyahat ve konaklama kapasiteyle sınırlıdır. Seyahat gidiş dönüş olmalıdır. Düzenleyici havayolu şirketine ve nihai gezi programına kendileri karar verir. Uçuşun gecikmesi veya iptal edilmesi durumunda para iadesi veya tazminat söz konusu değildir. Seyahat bu Yarışmada belirtilen hüküm ve koşullar ile Düzenleyici tarafından seçilen havayolu şirketinin yolcu bilet sözleşmesinde ayrıntılı olarak açıklanan hüküm ve şartlara tabidir.

Uluslararası seyahatlerde geçerli pasaportların alınması ve uluslararası yolculuklar için gerekli diğer belgelerin (varsa vizelerin) temin edilmesi kazananın sorumluluğundadır. Seyahat bazı kısıtlara, sınırlandırmalara ve koşullara tabi olabilir. Düzenleyici kayıp, bozulmuş veya çalınmış biletleri, seyahat fişlerini veya belgeleri yenilemeyecektir.

8.2 Ödüller devredilemez. Ödüller yerine nakit para verilmemektedir.

8.3 Düşük bir ihtimal dâhilinde dahi olsa, ödüllerden birinin verilemeyecek olması halinde, Düzenleyici ödülü kendi belirlediği, bedeli söz konusu ödülün bedeliyle aynı olan veya daha yüksek bir bedeli olan başka bir ödülle değiştirme hakkını saklı tutar.

9. Kazananın ilan edilmesi

9.1 Yarışmacı, iletilen tüm içeriğin PR çalışmaları ve editoryel çalışmalar için çevrimiçi kullanımına izin verecektir.

9.2 Yarışmacı, başvurusunun ileride Düzenleyicinin başvurusu ve teklifleri ile birlikte kendi adı, şehri ve yaşı bilgilerinin herhangi bir sınırlama olmaksızın Düzenleyici tarafından kullanabileceğini kabul eder.

10. Girişler

10.1    Yarışmacılar, bu Yarışmaya katılmalarıyla birlikte Düzenleyiciye ilettikleri hiçbir materyalin iade edilmeyeceğini ve bu materyallerin Düzenleyicinin mülkü haline geleceğini kabul eder. Materyallerin Düzenleyiciin mülkiyetinde olması, Düzenleyicinin başvurunuzun, başvurunuzla bağlantılı olarak ileride oluşturulabilecek başvuruların ve tekliflerin telif hakkına ve tüm diğer fikri mülkiyet haklarına daimi olarak ve dünyanın her yerinde sahip olmaları anlamına gelmektedir.

Bu yarışmaya katılmanızdan doğan her türlü telif hakkını ve diğer Fikri Mülkiyet haklarını Düzenleyicine devir ve temlik etmiş, 1988 Telif Hakları, Tasarımlar ve Patentler Kanunu tahtında size verilmiş olan her türlü manevi haktan gayri kabili rücu olarak feragat etmiş ve Düzenleyiciin talep etmesi halinde bu paragraf uyarınca yapılan devrin yürürlüğe konması veya tasdik edilmesi için gereken her türlü işlemi derhal yapacağınızı taahhüt etmiş sayılmaktasınız.

10.2    
Düzenleyici, zorunlu olmamakla birlikte, yarışmacılar tarafından temin edilmiş bilgileri inceleme, eleme ve/veya izleme hakkına ve bunları düzenleme, dağıtmayı reddetme ve ortadan kaldırma hakkına sahiptir. Yarışmacılar tarafından iletilen video / fotoğraflar Düzenleyici tarafından, orijinal duyguya sadık kalarak içeriği bağlama uygun hale getirebilmek için değiştirilebilir / düzenlenebilir.

11. Kazanan başvuru bilgileri

Kazananın ismi, 8 Şubat 2016 tarihinden itibaren 3 ay içerisinde damgalı ve adresli bir zarf içerisinde yazılı olarak Havas Worldwide London, Cupola House, 15 Alfred Place, London WC1E 7EB, UK adresindeki Yöneticiden kazanan başvurulara ait bilgileri talep eden herkese gönderilecektir.

12. Veri gizliliği

12.1    Ödül kazanan kişilere ait kişisel bilgiler (isim, doğum tarihi, yazışma adresi ve e-posta adresi) ödüllerin kazananlar tarafından alınması için gerekli olduğu ölçüde Düzenleyicinin yöneticisi ile paylaşılacaktır. Bununla birlikte yarışmacıların kişisel bilgileri, yalnızca yarışmaya katılım, yarışmanın hayata geçirilmesi ve yönetilmesi amacıyla saklanacaktır. Yarışmayla ilişkili her türlü kişisel veri yalnızca katılımcıların kimliklerini tespit edebilmek ve kazanana bildirimde bulunabilmek için kullanılacaktır.

12.2    Düzenleyici yarışmacılara ait tüm kişisel bilgileri bu amaçla işbu hüküm ve koşullardaki Paragraf 12.1’de açıklandığı şekilde Yöneticiye iletecektir. Düzenleyici, yarışmanın hayata geçirilmesi ve işlemesi için Yöneticiyi yetkilendirmektedir. Düzenleyici ve Yönetici mevcut BK veri koruma mevzuatı (1998 Veri Koruma Kanunu) uyarınca Yarışmacıların tüm kişisel bilgilerini korumakla ve bu bilgileri yalnızca yarışmanın hayata geçirilmesi ve işlemesi amacıyla kullanmakla yükümlüdür.

12.3    Yukarıdakilere ilaveten, Düzenleyici yasal olarak mecbur olmadıkça veya Yarışmacılar açık bir şekilde onay vermediği sürece yarışmaya katılanların kişisel bilgilerini kullanamaz veya bunları üçüncü taraflara iletemez.

12.4    Yarışmacılar Sponsor tarafından saklanan kendilerine ait kişisel bilgilerle ilgili, bu bilgilerin düzeltilmesi veya silinmesi de dâhil olmak üzere ücretsiz olarak istekte bulunabilirler.

12.5    
Yarışmacılar kendilerine ait kişisel bilgilerin ileride kullanılmasına ilişkin verdikleri onayı diledikleri zaman geri alabilirler. Yarışmacıların yazılı itirazları aşağıdaki adrese yapılmalıdır.

Coty Services UK Ltd, 
Rimmel UK Marketing
St. George’s House, 5 St George’s Road, Wimbledon
London SW19 4DR

12.6 Yarışmacılar, işbu yarışma hüküm ve koşullarındaki Paragraf 12.1’de belirtildiği şekilde kendi kişisel bilgilerinin saklanması, kullanılması ve işlenmesini kabul etmektedir.

13. Kurallar

13.1    Düzenleyicinin kararı katidir ve karşı çıkılamaz.

13.2    Yarışmanın yürütülüşüne veya Yarışmayla ilişkili herhangi bir konuya dair bir anlaşmazlık yaşanması halinde, Düzenleyicinin kararı nihai ve bağlayıcı olacaktır ve bunun üzerine görüşülmesi veya itiraz edilmesi yalnızca Düzenleyicinin takdirine bağlı olacaktır.

13.3    Düzenleyici, Yarışmacıların ödülü kabul etmesinden doğabilecek herhangi bir zarar, kayıp, yaralanma veya hayal kırıklığında sorumluluk kabul etmemektedir. Bununla birlikte Düzenleyicinin kendi ihmalinden kaynaklanan ölüm veya yaralanmalarda Düzenleyicinin yükümlülükleri geçersiz hale gelmemektedir.

13.4    Bu tanıtım etkinliğine dâhil olan Düzenleyicinin veya Yöneticinin, ihmal, sözleşmenin ihlali veya diğer haksız muamelelerden dolayı, bu yarışmaya katılmakla alakalı ya da yasalarca izin verildiği ölçüde verilen ödüllerle alakalı konulardan doğan herhangi bir zarar veya kayıp için kazanana karşı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

13.5    Düzenleyicinin elinde olmayan sebeplerden ötürü Yarışmanın gerçekleşmesi veya ödüllerin verilmesi imkânsız hale gelebilir. Böyle bir durumda Düzenleyici bu hüküm ve koşulları değiştirebilir, tadil edebilir, bunlara ekleme yapabilir veya geçersiz hale getirebilir ya da yarışmayı herhangi bir aşamada iptal edebilir. Böyle bir durumda yarışmacılar bunların sonucunda Düzenleyicinin herhangi bir yükümlülüğü olmadığını kabul eder.

13.6    Düzenleyiciler bu Web sitesini ve/veya Yarışmayı önceden herhangi bir bildirimde bulunmadan, dilediği zamanda ve herhangi bir yükümlülüğü olmaksızın geçici veya kalıcı olarak değiştirme ve durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

13.7    Yarışmacılar bu kuralların bir kopyasını saklamalıdır.

13.8    Yarışma ve Koşullar yalnızca İngiliz yasalarıyla idare edilir ve doğabilecek her türlü anlaşmazlık İngiltere mahkemelerinin münhasır yargısına tabidir.

Bu kampanya MPİ’nin 20.01.2016 tarih ve 52739871-255.05.02/112-687 sayılı izni ile kapsam dışı bırakılmıştır.