Saç Bakımı


Saçınızı daha açık renk tonuna boyamayı mı planlıyorsunuz yoksa kısa bir süre önce sarışın mı oldunuz? Eğer öyleyse, sarı saç tellerinin sağlıklı ve parlak olmasının çok dikkat ve özen gerektirdiğini muhtemelen bileceksiniz. İyi haber, düşündüğünüz gibi yüksek bakım gerektirmemesi. Sarışınlar için en iyi saç bakım ipuçlarımız için okumaya devam edin.

Sarışınlar İçin Saç Bakım İpuçlarıSaçınızı daha açık renk tonuna boyamayı mı planlıyorsunuz yoksa kısa bir süre önce sarışın mı oldunuz? Eğer öyleyse, sarı saç tellerinin sağlıklı ve parlak olmasının çok dikkat ve özen gerektirdiğini muhtemelen bileceksiniz. İyi haber, düşündüğünüz gibi yüksek bakım gerektirmemesi. Sarışınlar için en iyi saç bakım ipuçlarımızdan bazıları şu şekilde:

Sarı Saçlarınızı Güneşten Koruyor musunuz?
Bir UV koruyucu saç spreyi kullanmak, altın renkli saçlar için şarttır. Güneş doğal saçları ağartırken, boyalı saçlara zarar verebilir. Bunu önlemek için, GKF filtreli bir saç spreyi kullanabilirsinz. Tatil günü güneşli bir yere gitmek isterseniz, güneş şapkanızı da yanınıza alın. Bunu yapmak, saç tellerinizi daha iyi korumanıza yardımcı olacaktır.

Soğuk Tonlarına hayır deyin
Saçınız mat veya sarı görünmeye başlıyorsa, panik yapmayın. Sarışınlar, kuaför ziyaretleri arasında güzel saç tonlarını korumalarına yardımcı olmak için belirli ürünler kullanmalıdır. Saçınızı önemli ölçüde aydınlatmak isterseniz, istediğiniz sarı tonunu ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak bir tonik kullanın.

Genel bakım için mor bir şampuan ve saç kremi almayı düşünün. İlk başta biraz tuhaf gelebilir ama mor şampuan platin, buz ya da küllü sarı tonuna dönmenize yardımcı olur.

Havuzdaki Sarışınlar

Sarışınların - hem de bazı koyu saçlı güzeller gibi - havuzda uzun süre yüzdükleri zaman saçlarının yeşil renge dönebileceğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni, suda saçla kimyasal reaksiyona giren bakır bileşikleri ve klordur. Bu durum, öncesinde saçınızı nemlendirmeden havuzda çok fazla zaman harcarsanız daha olasıdır.

Önce duş almak, saçınızın, bakırı ve kloru çekmesini önlemeye yardımcı olur ve o korkunç yeşil tondan kaçınmanızı sağlar. Diğer çözüm, yüzme bonesi takmaktır.. Havuz suyu, doğal yağları ve nemi saçlarınızdan uzaklaştırarak sizi kuru ve hasar görmeye elverişli saç telleriyle baş başa bırakır.

Boyalı Sarı Saç Nasıl Uzatılır?
Saç renginizin olabildiğince uzun süre canlı olmasına yardımcı olabilecek birkaç yol mevcut:

Saçlarınızı her gün yıkamayın. Şampuanlar bulunan kafa derinizi temizlemeye yardımcı olan da kimyasallar renge de zarar verir. Saçlarınızın taze ve canlı görünmesi için yıkamalar arasında kuru şampuan kullanın; saçınızı sık sık yıkama ihtiyacınızı ortadan kaldırın.

Çoğumuz sıcak duşlar isterken, saçlarımız için bu kesinlikle zararlıdır. Sıcak su, cildimizi ve saç tellerini kurutur ve saç rengini daha mat hale getirir. Ilık suyla duş almak veya daha sonra soğuk bir durulamayı tercih etmek en iyisidir. Bu doğal hacim katacak ve saçlara parlaklık kazandıracaktır çünkü köklerdeki saçları daha hızlı büyümeleri, daha parlak ve daha sağlıklı görünmeleri için uyaracaktır.

Boyalı saçlara uygun bir şampuan ve saç kreminin gücünü hafife almayın. Bunlar, saç renginizi desteklemek ve uzatmak için özel olarak tasarlanmıştır. Haftada bir kez mor şampuan ve saç kremi ve sarışınlara özel şampuan kullanın.

Saçlarınızın uçlarının nemlendiğinden emin olun. Nem kaybı altın saç tellerini daha cansız hale getirebilir. Bunu saç maskeleri ve sarışınlar için renk korumaya yardımcı olmak için özel olarak yapılan tedaviler kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Düzleştiriciler, saç kurutucuları veya maşa kullanırken daima ısı korumalı ürünler kullanın. Boyalı sarı saçlar hızlı beyazlama nedeniyle diğer saç tiplerine göre daha kurudur. Isı koruyucuları, daha fazla kuruluğu ve kırılmayı önlemeye yardımcı olur.