Cilt Bakımı


Watsons'tan Yaz için Güneş Kremi Trendleri: Güzel cildi bir gerçek haline getirin.

Yaz Güneş Kremi Trendleri: Güzel Cildi Bir Gerçek Haline GetirinHer yıl güneş kremi hakkında konuşuyoruz ancak yeni cilt bakımı teknoloji ve konseptleri ile artık konu sadece güneşin bronzlaştırma ya da güneş yanığı etkisinden öte cilt alerjilerini ve problemlerini tetikleyecek UV ışınları ve hava kirliliğinin neden olduğu zararı düşünmek. Kapsamlı korumu UV ışınları ve dışardından gelecek zararlar ile savaşmamızı sağlarken cilde maksimum koruma sunar. 

UV ışınları ile  doğru şekilde savaşmak için Güneş Kremi uygulayın!
Güneş kremi ürünleri özgün cilt bakımı ürünleridir. Eğer doğru uygulanırsa, cildinizi tüm yaz boyunca açık tenli tutabilirsiniz. Ancak yanlış kullandığında, çok kusursuz bir ürün bile boşa gidebilir. Hadi güneş kreminin nasıl uygulandığını gösterelim, güzellik o kadar da zor değil. 

Adım 1
Uygulama için elinizin üstüne güneş kremini dökün. Çoğu insan güneş kremini avuç içine döküp sonra uygular. Doğru yöntem elin üst tarafından uygulamaktadır. 

Adım 2
Tüm yüze eşit şekilde uygulayın. Profesyonel makyaj artistleri aydınlık, şeffaf bir etki yaratmak için yüzünüzün kenarına doğru geldikçe daha az fondöten öneriyor. Ancak makyajın aksine, güneş kremi cildinizi korur bu nedenle tüm yüzünüze eşit olarak uygulamalısınız. 

Adım 3

Sünger ile ekstra bir katman uygulayın. Uzmanlar sık sık hatırlatıyor: “İki kat güneş kremi sürmelisiniz”!  ancak pek çok insan için iki kat güneş kremi rahatsız ve ağır olabilir. Güneş kremini normalde kullandığınız makyaj süngeri ile uygulamanızı öneriyoruz. Sünger sadece cildinizi korumakla kalmaz ayrıca yağı da azaltır. Bir taşla iki kuş!

Fondöten öncesi güneş kremi 
Makyaj yapmamış olsanız da cildinize hava kirliliği ve güçlü UV ışınları ile zarar veren havada bulunan ince partiküllere kadar korumalısınız. Düzenli makyaj yapan kadınlar için, tekrar rötuş yapmak ya da yeniden uygulamak zor olabilir. Fondöten öncesinde kullandığınızdan emin olun ve böylece gün boyunca cildiniz hakkında endişe etmenize gerek kalmaz. 

Her daim koruma

Ofisteyken bile cildinizi etkileyen dışarıdaki güneşten ya da içerideki yansımadan kaçınamazsınız. Nemlendirme içeriği olan yüksek etkili bir güneş kremi ürünü sizin için en iyi seçim olabilir. Üstelik ofiste terlemiyor olsanız bile. Sadece UV ışınlarını engellemekle kalmaz ayrıca güneş kremi ürünlerinin yaratabileceği kuruluğu ve ağırlığı da azaltır.  

Dışarı aktivitelerinden korkma
Güneşte vakit geçirmek, oynamak istiyorsunuz ama yanmaktan mı korkuyorsunuz? O halde dışarı için su geçirmez, dağda, deniz kenarında ya da bir maraton koşarken koruma sağlayan bir güneş kremi seçin. Sprey formundaki bir güneş kremi ihtiyaç duyduğunuz her an uygulamanız için kullanımı kolay olabilir. Ayrıca bazılarının sıcaktan bunalmadan güneşin keyfini çıkarmanı sağlayan soğutucu etkisi bulunmaktadır. 

Hafta Sonu Randevusu için kusursuzca ışıldayın 
Bir randevu için kusursuz görünmek ama güneş kremi ve makyajın kalın katmanlarıyla yoğrulmak istemiyor musunuz? GKF özelliği olan bir BB Krem ya da CC Krem en yakın arkadaşın olabilir. Şeffaf bir cilt için yüksek GKF özelliği olan bir güneş kremi seçtiğinizden emin olun. Ayrıca yüksek GKF düzeyleri olan güneş kremlerinin nemlendirme ile en iyi performansı sunduğunu da göz önünde bulundurun.