Makyaj


Yokmuş gibi makyaj podyumların aranılan görünümü olduğundan elbette bizim denemememiz kaçınılmaz. Ayrıca, bahar ve yaz mevsimleri yok gibi makyajı denemek için en mükemmel zamandır.

Yok Gibi Makyajı BenimseyinYokmuş gibi makyaj podyumların aranılan görünümü olduğundan elbette bizim denemememiz kaçınılmaz. Ayrıca, bahar ve yaz mevsimleri yok gibi makyajı denemek için en mükemmel zamandır. Her şey doğal güzellik ışıltınızı yansıtan taze bir parlaklıktan ibaret. Ciltte ağırlık yapmaz böylece cildin daha kolay nefes almasını ve rotüşlar konusunda daha az endişelenmenizi sağlar. Yalın bir görünümün sizi yorgun göstereceğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün. “Yokmuş gibi makyaj” bambaşka bir görünümdür. Bu nedenle hafif dumanlı göz makyajı ve eyeliner ile karıştırabilirsiniz. Hatta pek çok ünlünün yaptığı gibi kırmızı ruj ile bile kullanabilirsiniz. 

Toprak tonlarında kahverengi dumanlı göz makyajı
Yokmuş gibi makyaj için dumanlı göz makyajı yapmak istediğinizde, bu görünüm daha çok doğulu insanlar için hafif dumanlı göz makyajıdır. Doğal dumanlı göz makyajı gözlerini çerçevelemekle kalmaz ayrıca yalın cilt makyajınızla uyum sağlar. Far uygulaması yapmadan önce, göz kapaklarınızda kapatıcı, fondöten yada bir göz farı primeri kullanmak göz farınızın daha zengin ve daha canlı görünmesine yardımcı olacaktır. Bozulmasını engelleyecektir. Göz kapağınızın orta kısmından başlayın, parmağınızı ya da bir fırça kullanarak göz farını dağıtın. 

Renkli eyeliner, aslında her şey renkte. 
Gözün dış kenarındaki yeşilden alt kirpik çizgisindeki maviye uzanan, herkes için renkli bir eyeliner tonu ve şekli bulunuyor. Yukarıda podyumdan favori renkli eyeliner görünümlerini seçtik. Bunlar yokmuş gibi makyaj ile en iyi uyum sağlayanlar. Uzun süre dayanan bir eyeliner elde etmek için iki farklı çizgi kullanabilirsiniz. Öncelikle kalem eyeliner ile çizgiyi oluşturun, sonrasındaysa sıvı bir eyeliner ile üzerinden geçin. 

Kırmızı dudakların büyüsü
Kırmızı rujların neden modası geçmiyor. Kırmızı ruj klasik, seçkin ve çok yönlüdür. İster eğlence modunda ol, ister ciddi bir kutlamaya gidiyor ol; kırmızı dudaklar genellikle en iyi tercihtir. Kırmızı ruj, yokmuş gibi makyaj ile ilişkilidir. Ayrıca cildi canlandırmak için en hızlı yoldur. Doğru rengi seçmek ise başka bir noktadır. Örneğin pembe alt tonları bulunan vişne kırmızılar, açık tenlerde dudakları büyük ve dişleri daha beyaz gösterir. Ahududu kırmızı açık ve canlıdır ve koyu lekelere karşı kuvvetli dozda pembe içerir. Islak bir görünümle tamamlamak için açık renkli bir gloss ile üzerinden geçebilirsiniz.